שש בש

שש בש

שש בש הוא משחק שמזוהה עם לוח וקוביות, אך האמת היא שניתן ליהנות ממנו גם בגרסה הממוחשבת. המשחק מצליח לשמור על מעמדו והוא זוכה להצלחה בקרב מבוגרים וצעירים כאחד. אחת הסיבות העיקריות להצלחה של שש בש היא השילוב בין אלמנט המזל והניסיון. למרות שאפשר לשחק שש בש רק עם קוביות מסוימות, צבירת ניסיון מסייעת לבחירת מהלכים ומגדילה בצורה משמעותית את סיכויי הניצחון של השחקן.

שש בש

הגרסה הממוחשבת של משחק שש בש מתאימה למי שרוצה לשחק נגד המחשב ברמות קושי משתנות לבחירת השחקן, או לחילופין נגד שחקנים אחרים ברחבי העולם. משחק משותף כזה דורש חיבור לאינטרנט והוא מתקיים בזמן אמת. אפשרות אחרת היא להתחבר למשחק בזמנים שונים אך להמתין לתנועות של היריב.

מושגים בסיסיים וסוגי ניצחונות

לוח המשחק האופייני של שש בש מחולק ל-24 משולשים. כל משולש כזה מייצג מקום שבו ניתן להניח את אבני המשחק. כל שחקן מקבל 15 אבנים בצבע שמזוהה איתו, שאותן הוא ממקם כבר בתחילת המשחק בצורה מסוימת. השחקנים רשאים להזיז את האבנים לפי הטלת שתי קוביות. היעד הוא קצה הלוח שממנו ניתן להוציא החוצה את אבני המשחק. השחקן הראשון שמוציא את כל אבני המשחק שלו מוכרז כמנצח.

היכרות עם המושגים הבסיסיים של שש בש יכולה לעזור למי שרוצה לצבור ניסיון ומיומנות. "דאבל" הוא מונח שמייצג מצב בו שני המספרים בקוביות זהים, ולכן השחקן יכול להכפיל את כמות הצעדים המותרת. "המשחק מופרד" הוא מצב שונה לחלוטין, שבו כל השחקנים השאירו את היריב מאחור ולכן התחרות היא רק על הוצאת האבנים החוצה.

יש גם סוגים שונים של ניצחונות שמזוהים עם משחקי שש בש. ניצחון רגיל מתרחש כאשר השחקן מוציא ראשון את כל אבני המשחק שלו, בעוד ניצחון מארס מתרחש כאשר היריב עדיין לא הספיק להוציא אפילו אבן אחת. ערכו של ניצחון מארס כפול מניצחון רגיל והוא מעיד על רמה גבוהה של מיומנות. בנוסף, ניתן להשתמש בלוח של שש בש כדי לשחק מחבוסה, שלושים ואחד או משחקים אחרים.