קנדי קראש

קנדי קראש

משחק המחשב הפופולארי קנדי קראש הומצא על ידי חברת קינג והושק בשנת 2012 בגרסת פייסבוק. בנובמבר של אותה שנה הוא גם הגיע לטלפונים החכמים על בסיס אפליקציה ייעודית, ומאז זכה להצלחה משמעותית בכל רחבי העולם.

הדמיית קנדי קראש

המשחק עצמו מבוסס על התאמת צבעים והוא נוטה להיות מאתגר, ממכר ומספק. בכל שלב במשחק השחקן מקבל לוח סוכריות בצבעים שונים והוא צריך להתמודד גם עם מכשולים. בנוסף, המהלך הבסיסי במשחק הוא החלפה בין שתי סוכריות סמוכות שנמצאות בשורה או בטור ולשם יצירת רצף. שחקן שמצליח ליצור רצף של שלוש סוכריות או יותר מאותו צבע למעשה מעלים אותן מהלוח, והסוכריות שנמצאות מעליהן נופלות אל תוך החלל הריק.

העקרונות הפשוטים של המשחק הופכים אותו למקור בלתי נדלה של הנאה ושעות איכות. הוא מתאים למבוגרים וילדים וניתן להגיע במסגרתו לכמות אדירה של 1,940 שלבים בגרסת הפייסבוק, או 1,910 שלבים בגרסת הטלפון הנייד והאפליקציות. מעבר לכך, החברה שעומדת מאחורי המשחק מפיצה לעיתים סדרה נוספת של שלבים ולכן כדאי לעקוב אחר העדכונים.

מחסומים ואתגרים במשחקי קנדי קראש

עד שלב 21 של משחק קנדי קראש מתגלים מחסומים חדשים שלא היו קיימים לפני כן. המחסומים הבולטים בשלבים הללו הן בין היתר פצצות שעוצרות את המשחק אם לא מעלימים אותן, קוביות שוקולד שתופסות תאים וכן הלאה. חוץ מזה, אחרי שלב 15 המשחק ננעל ויש צורך בביצוע פעולות נוספות כדי לעבור אותו: קבלת "כרטיס מעבר" משלושה חברי פייסבוק שונים, תשלום בנקודות או ביצוע שלושה שלבים שהיו ברמה קודמת אך לעבור אותם עם כמות נקודות מסוימות. אפשרות אחרת היא להמתין יומיים עד שהשלב נפתח.

סוגי השלבים במשחק הם חלק בלתי נפרד מההצלחה. מלבד רשימה ארוכה ומפורטת של סוגי ממתקים, תאים מיוחדים ואפשרויות להחלפת מקום בין ממתקים מיוחדים, יש גם סוגי שלבים שונים. אלו כוללים למשל שלבים פשוטים בצבע כתום, שלבי ג'לי בצבע כחול ושלבי מרכיבים בצבע ירוק. שלבים אחרים הם שלבי זמן בצבע סגול, שלבי איסוף בצבע ורוד ושלבי ערפל בכחול וסגול.