סוליטר

סוליטר

סוליטר הוא משחק קלפים שמיועד לשחקן יחיד. רוב האנשים מכירים את המשחק בגרסה המקוונת בגלל הפצה מסחרית שלו כחלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה חלונות, אך האמת היא שבמקור הוא משוחק עם חבילת קלפים אמיתית. מטרת המשחק היא בכל מקרה לסדר את הקלפים בסדר מסוים ולהשתמש בכל הקלפים שיש בחבילה. בגרסאות מסוימות של המשחק ניתן גם לערוך תחרות על פי זמן ולקבל ניקוד בהתאם לביצועים.

סוליטר

הגרסה הפופולארית של סוליטר נקראת "קלונדייק" והגרסה שפחות הצליחה לצבור מעריצים, למרות שהיא גם מצורפת למערכת ההפעלה חלונות, נקראת "סוליטר עכביש". הגרסה פריסל מוכרת למיטבי לכת והיא מצורפת לחלונות בדיוק כמו שאר הגרסאות.

כיום יש גם גרסאות פלאש של סוליטר ומשחקים שמבוססים על דפדפן. המשמעות היא שלא חייבים להפעיל את מערכת חלונות כדי לשחק סוליטר, אלא ניתן להגיע אל המשחקים מאתרי אינטרנט שונים. בגרסה המקוונת יש גם אפשרות לקבל הנחיות ספציפיות על משחקי סוליטר חדשים או קלאסיים. הגרסאות המקוונות חושפות את המשחק לקהלי יעד חדשים ולכל מי שרוצה לשחק קלפים לבדו.

הסיבות להצלחה של סוליטר

יש כמה סיבות שהופכות את הסוליטר למשחק ממכר הרבה יותר ממשחקי קלפים אחרים. קודם כל, החוקים שלו יחסית ברורים והם מבוססים על הדרישה לסדר את הקלפים בסדר עולה. המשמעות היא שכל אחד יכול למצוא את עצמו מבלה זמן מול המשחק הזה וצובר ניסיון, טכניקה ומיומנות. המשחק מתאים לטווח רחב של גילאים והוא זוכה להצלחה בקרב ילדים, בני נוער, צעירים ומבוגרים.

שנית, המשחק לא דורש השתתפות של שחקנים פעילים אחרים. הוא מבוצע בצורה עצמאית לחלוטין ולכן קל להעביר איתו את הזמן הפנוי. במשחק הקלאסי צריכים רק לערום את הקלפים אחד על גבי השני, ללא שום צורך במעורבות של גורם חיצוני. המשחקים החדשים גם מגיעים עם גרפיקה משופרת, אנימציה ומוזיקה. אפשר לבצע פעולות נוספות במקביל למשחק סוליטר ולנסות לאתגר את ההישגים הקיימים עם ביצועים טובים יותר. הביצועים נמדדים לפי מספר הפעולות שכל שחקן מבצע לפני שהוא משיג את המטרה הסופית ועומד ביעד.