משחקים לבנים

סוגי משחקים לבנים

בנים נהנים כיום מסוגים רבים של משחקים שלא היו קיימים בעבר. למרות שהמונח "משחקים לבנים" מטעה כי הם מיועדים כמובן גם לבנות שמוצאות בהן עניין, אבל עדיין נוח להשתמש בו על מנת לתאר משחקים מסוימים. כך לדוגמא ניתן למצוא תחת הקטגוריה הזו משחקי פעולה ומשחקי אקשן. אלו משחקים שמאפשרים לכל ילד לבנות דמות וירטואלית, להשתתף במשימות חובקות יבשות ולהצטרף למאות אלפי שחקנים מכל רחבי העולם.

משחקים לבנים

יש גם משחקים קלאסיים לבנים ומשחקי ספורט או מרוצים. בנים ובנות אוהבים להשתתף בתחרויות ויש משחקים שגם מעודדים אצלם חשיבה יצירתית. המשחקים מפותחים על ידי אנשי מקצוע מובילים ומושקעים בהם סכומי כסף אדירים. משחקים לבנים ולבנות זמינים בכל סוגי הפלטפורמות, ניתן להשתתף בהם אונליין ויש גם כותרים מסוימים שזוכים לגרסאות מוצלחות באפליקציות.

כך בוחרים משחקים לבנים

חלוקת משחקים לפי מגדר מוכיחה את עצמה מבחינה מסחרית אבל היא לא תמיד רלוונטית. אי אפשר להבטיח שרק בנים יתעניינו במשחק מסוים, או שבנות יעדיפו להתעלם ממנו. בסופו של דבר, הבחירה בין סוגים מסוימים של משחקים לבנים תלויה בתחומי העניין של הילד. יש ילדים שמעדיפים להקדיש זמן למשחקי חשיבה מאתגרים ויצירתיים, לעומת ילדים שלא מוותרים על התחרויות והמרוצים מול דמויות וירטואליות או אמיתיות.

מבחינת ההורים, אין טעם להגביל את הילד רק לסוג אחד של משחקים. הגבלה כזו עלולה ליצור תסכול ולמנוע מהילד את תחושת הסיפוק וההנאה. מעבר לכך, לרוב ההורים אין את הידע הנדרש על מנת לבחור משחקים עבור הילד. הם יכולים כמובן להיות מעורבים ולבקש מהילד להתייעץ איתם לגבי משחקים מסוימים, אבל יהיה להם קשה לבצע בעצמם את הבחירה.

עוד דרך לבחור משחקים לבנים ולבנות היא למיין אותם לפי פרמטרים מסוימים. הפרמטרים המקובלים הם משחקים חדשים, משחקים פופולאריים ומשחקים שזכו לדירוג גבוה בקרב מבקרים. כדאי גם להתייחס למאפיינים המיוחדים של משחקי יריות לעומת משחקי תפקידים, מכות ורובוטים. הילדים יכולים לבקש משחקים מסוימים אחרי סרט או סדרה שהם ראו, ולעדכן את ההורים לגבי המשחקים שמעניינים אותם.