מיקמק

מיקמק

משחק הרשת מיקמק מיועד לילדים בגילאי 5-12 וההשתתפות בו היא חינם וללא תשלום. עם זאת, גישה מלאה לתכני האתר זמינה רק למנויים. המשחק מציג עולם וירטואלי מונפש ובמסגרתו השחקנים משחקים עם דמויות בשם "מיקמקים". בעזרת הדמויות הללו יכולים השחקנים לבצע משימות שונות כדי לקבל פרסים. בסוף המשחק אפילו מרוויחים כסף וירטואלי, שבעזרתו אפשר לאחר מכן לרכוש בגדים, אביזרים, רהיטים וכן הלאה.

סקירת משחקים - מיקמק

בגרסת המנוי יש אפשרויות רבות יותר של מוצרים וניתן לרכוש חבילות מנוי שונות. בנוסף, בעלי חבילות מנוי יכולים לרכוש בעל חיים בשם "מינימיק". אפשר לגדל את בעל החיים גם ללא מנוי, אך צריך קודם לרכוש אותו. רכישת המנוי מתאימה לילדים שאוהבים את המשחק ולהורים שרוצים לעודד אותם להשתתף בו. החל משנת 2012 ישנם גם אפליקציות שמלוות את המשחק ובשנת 2016 נפתח חדר שדרוגים שבו אפשר לקנות שדרוגים במטבעות וירטואליים. משנת 2012 משווקות אפליקציות מיקמק שלהן גרסאות שונות.

מה עושים במהלך המשחק?

מי שלא מכיר את המשחק מיקמק יכול להיעזר בהסבר בסיסי ופשוט. קודם כל, שחקני מיקמק יכולים לעצב בעצמם את הדמות הוירטואלית ולהחליט איזה דמות תייצג אותם בעולם. שנית, המשחק בנוי מ-19 אזורים מרכזיים ובעל אזור יש משחקים שונים ומגוונים. כך לדוגמא באזור האי יש מערה וגישה לקרקעית האוקיינוס, באזור הספורט ניתן למצוא מגרש כדורגל ומגרש פיינטבול ובאזור תחנת החלל יש מטבע הדברים חללית.

היתרון של המשחק בא לידי ביטוי בין היתר באופן שבו העולם הוירטואלי מגיב לחגים ומועדים בעולם האמיתי. בחג הפסח העולם מעוצב כמו מצרים העתיקה ויש בו פירמידות, לעומת ראש השנה שבו העולם מעוצב כמו דבש ויש בו תפוחים. ביום העצמאות הוא מעוצב כמו דגלי ישראל ולכל עיצוב חדש יש גם בגדים שמתאימים לתקופה או לאירוע.

ההצלחה של משחקי מיקמק הביאה להפקת סדרת טלוויזיה שמבוססת על אלמנטים דומים. כדאי להזכיר גם את משחק הקופסא שנקרא "ספיד מיק", ואת סרט האנימציה הממוחשבת שיצא לאקרנים ביולי 2013. כל אלו מוכיחים שמדובר על משחק מצליח בצורה שחוצה גילאים.