טרוויאן

טרוויאן

טרוויאן הוא אחד ממשחקי האסטרטגיה המוכרים בעולם. הוא מתקיים בזמן אמת ובין משתתפים רבים, מבוסס דפדפן ולא מחייב הורדה של תוכנה למחשב או אפליקציה לטלפון הנייד. הגרסה המקורית של המשחק פותחה בשפה הגרמנית אך כיום היא נפוצה גם במעל 40 שפות אחרות, לרבות עברית. במשחק עצמו רשומים מעל 3 מיליון שחקנים שמשתמשים במעל 150 שרתים. המשמעות היא פופולאריות עצומה של המשחק ועשרות אלפי אפשרויות למלא את המשימות ולעמוד באתגרים.

סקירת משחקים טרוויאן

עקרונות המשחק פשוטים מכפי שנהוג לחשוב. כל משחק מתחיל כאשר לרשות השחקן כפר קטן עם שני תושבים ומבנה יחיד. השחקן רשאי לבחור לאיזה שבט להשתייך והוא יכול לתת עדיפות לרומאים, לגאלים או לטאוטונים. לכל שבט מאפיינים ייחודיים ורשימת התכונות אמורה לסייע לשחקן למצוא את הקבוצה שמתאימה עבורו. הגאלים למשל נחשב לבעלי יכולות הגנתיות, הרומאים לבעלי יכולות בנייה מורכבות והטאוטונים לבעלי יכולות תקיפה.

טרוויאן הוא משחק שבו צריך להמתין פרק זמן מסוים עד לביצוע פעולות. משחקים מבוססי זמן כמו טרוויאן מעלים את רמת המחויבות ודורשים מיומנות. במשחק טרוויאן ישנם ארבעה סוגי משאבים שאותם צריך השחקן לייצר: יבול, טיט, עץ וברזל. מהבחינה הזו מדמה טרוויאן את החיים בתקופות עתיקות, אך במקביל הוא גם מצליח להביא לידי ביטוי אתגרים חדשים. את רמות המשאבים ניתן לשדרג עד לרמה ה-10 ומטרת העל היא לנצל אותם כדי לבנות מבנים, להגן על תושבים, להכשיר לוחמים ולכרות בריתות.

איך מסיימים את המשחק?

נקודת הסיום של טרוויאן מגיעה לאחר 200 ימים או 100 ימים, בהתאם למהירות השרת. בנקודת הזמן הזו משוחררים שבטי הנטארים הנשלטים על ידי המחשב וגיבורו של כל שחקן נדרש לכבוש את התכניות ולאחסן אותן במבנה מיוחד. המשחק מבוסס על בריתות, ולכן הברית הראשונה שמצליחה לבנות פלא עולם בשלב 100 מוכרזת בתור המנצחת.

יש להביא בחשבון את האופן שבו האוצרות משפיעים על יציבות המבנה ועל סיכויי ההצלחה לאחר הסיום. כדאי להכיר בעיקר את ההבדלים בין קורש, אוצר קטן, אוצר גדול, אוצר ייחודי וכן הלאה ולהשתמש בהם היטב.