באבלס

באבלס

המטרה העיקרית של משחקי באבלס היא לפוצץ אלמנטים שמופיעים על המסך בסדר וקצב משתנים. המשחק המקורי הציג בועות ומכאן השם "באבלס", אך כיום יש סדרה ארוכה של משחקים דומים עם אלמנטים שונים. בין היתר ניתן לשחק באבלס כדי לפוצץ פרות, מפלצות, מטבעות, דמויות מצוירות ועוד.

תתחילו לפוצץ בועות bubbles

במהלך המשחק נדרש השחקן לפוצץ בועות או אלמנטים אחרים לפי צבעים. המנצח הוא זה שמפוצץ הכי הרבה בועות בהכי פחות זמן, או לחילופין מי שמצליח לפוצץ את הבועות לפני שהן מגיעות לקו הסיום התחתון שמופיע על גבי המסך. במשחקים שמיועדים למחשב ניתן לשלוט בסמן באמצעות העכבר, בעוד במשחקים שמבוססים על אפליקציות אפשר לעשות זאת עם האצבע. בכל פעם שמפוצצים בועה או כדור אפשר גם לראות את צבע הבועה הבאה, כדי לקבל החלטה מושכלת יותר כיצד לפעול. כל אלו הופכים את המשחק לאתגר מתמשך שזמין עבור טווח רחב של גילאים. המשחק גם מתעדכן לעיתים קרובות עם אתגרים חדשים ומשימות משותפות.

מה הסיבה העיקרית להצלחה של באבלס?

משחקי באבלס הצליחו לסחוף אחריהם מעריצים מכל רחבי העולם. הסיבה העיקרית לכך היא ממשק המשתמש הנוח והעובדה שניתן לשחק באבלס מכל מחשב או מכשיר נייד. המשחק לא דורש מערכת הפעלה מתוחכמת והוא לא מחייב רקע מוקדם. ילדים, בני נוער ומבוגרים באבלס מהטלפון הנייד או מהמחשב הנייח ויש גם משחקי רשת שפועלים על גבי הדפדפן. המשחק נוח להתמצאות והוא מעודד חשיבה יצירתית. אלמנט ההתמכרות במשחק נובע מעלייה בדרגות הקושי ומהאופן שבו ניתן לקבל פידבק מיידי לכל פעולה.

בניגוד למשחקים אחרים, באבלס ידע כיצד להשתנות עם הזמן. האלמנטים הבסיסיים של המשחק נותרו זהים אך ניתן לזהות את השיפורים בשורה ארוכה של פרמטרים. הוא השתפר קודם כל מבחינה גרפית ולכן ניתן לזהות בצורה ברורה יותר את ההבדלים בין הדמויות והאלמנטים הגרפיים, אך גם המפרט הטכני כבר עומד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות. למעשה, לא נדיר למצוא משחקי באבלס שאותם ניתן להריץ רק על גבי קונסולות משחקים מתקדמות במיוחד כמו אקס בוקס ופלייסטיישן.