אחזקת מבנים

שירותי אחזקת מבנים

מבנים הם השקעה משמעותית ולכן חשוב לטפל בהם.

מסיבה זו, בעלי דירות ומנהלי מבנים רבים מחפשים דרכים לשמור על מבנים במצב טוב. זה עשוי לכלול תחזוקה ותיקונים שוטפים, או גישה פרואקטיבית יותר כמו ניהול נכסים.

תחזוקה שוטפת מבטיחה שהבניינים תקינים, ויכולה לעזור לזהות בעיות בשלב מוקדם לפני שהתיקון יתייקר. ניהול נכסים הוא גישה פרואקטיבית יותר שמטרתה למנוע התרחשות בעיות על ידי זיהוי בעיות פוטנציאליות לפני שהן מתעוררות.

תחזוקת המבנה היא היבט חשוב להבטחת עמידותו וערכו.

מחזור החיים של בניין מחולק בדרך כלל לארבעה שלבים: שלב התכנון והתכנון, שלב הבנייה, שלב התפעול ושלב סוף החיים. ניתן להגדיר תחזוקה כמערכת של פעולות הננקטות כדי לשמר או להאריך את חיי השירות של מתקן.

ניהול ותחזוקה של מבנים היא משימה מורכבת אשר עשויה לכלול גורמים רבים ושונים כגון אדריכלים, מהנדסים, קבלנים, בונים, בעלים ומנהלים. האחריות על ניהול ותחזוקת מבנים עשויה להיות בחלקה של צד אחד אך גם משותפת לאחרים.

אחזקת מבנים

תחזוקת מבנים ובניינים

מטרת התחזוקה היא לשמור על המבנה במצב אופטימלי, על מנת שיוכל לתפקד לשימושו המיועד. בניין שלא תוחזק ותוקן כראוי יתקלקל עם הזמן, ובסופו של דבר עלול להפוך לא בטוח או שמיש.

המטרה של תחזוקת מבנים מסחריים היא לשמור על הפונקציונליות והבטיחות של הבניין על ידי שליטה בבלאי, נזקים והידרדרות. התהליך כולל בדיקה שוטפת של הנכס לאיתור בעיות בצנרת, חיווט חשמל, מערכות חימום/קירור, דלתות/חלונות וכדומה, וכן כל מפגע אחר שעלול להשפיע לרעה על דיירי הנכס או על רכושם. בעיות אלו מתוקנות על ידי תיקון או החלפה של הרכיבים הפגומים ווידוא שהם פועלים כהלכה.

אחזקת מבנים

אחזקת מבנים היא תהליך רב-גוני, המצריך שיתוף פעולה של מהנדס המכיר את מבנה המבנה ומרכיביו השונים.

תחזוקה היא חלק חשוב ממחזור החיים של הבניין, מכיוון שהיא עוזרת להבטיח כי הוא בטוח עבור אנשים לאכלס. מבנים במצב טוב טובים יותר לסביבה ודורשים פחות אנרגיה לתפעול.

מבנים הם השקעה גדולה עבור כל חברה. הם דורשים תחזוקה מתמדת, שהיא לרוב תהליך שלוקח זמן ויקר.

צוות ניהול הבניין יכול לוודא שהבניין במצב מושלם לפני שמתעוררות בעיות. הם יכולים גם לספק שירותים נוספים לדיירי הבניין, כגון שירותי גינון וניקיון.

פעולת אחזקת מבנים

תחזוקה היא פעולה של שמירת נכס במצב של תיקון. זוהי פעולה של שימור או הגנה על משהו מפני ריקבון, נזק או הרס.

בחלק זה נדון בהיבטים השונים של תחזוקה וניהול מבנים.

אחזקת מבנים כוללת משימות כמו תיקון גגות ונזילות, ניקוי מרזבים, החלפת נורות, פינוי שלג מגגות ועוד.

יש לתחזק את המבנים המסחריים על ידי בדיקות שוטפות כדי לוודא שהם תקינים. על מנת לתחזק את הנכס ביעילות, חשוב שיישמרו רישומים נאותים עבור כל התיקונים וההחלפות שנעשו בבניין, כך שיוכלו לשמש כאסמכתא בעת הצורך בעתיד.